Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Iubire din trecut

+9
SmileForMe
~Anime101~
Ruxx
~Lala~ Yuki
TwilightAddicted2009
CarnivalOfRust
Meko-Chan
Rommy_Angel
Darky
13 participan?i

In jos

Iubire din trecut Empty Iubire din trecut

Mesaj Scris de Darky Sam Mai 17, 2008 5:53 pm

Reintalnire–partea 1
Intr-o zi o fata ,Hisami, cu parul lung, rosu si ochii albastrii era in curtea liceului cu prietenele ei Yomiko, cu parul lung ,rozaliu ,cu ochii verzi, ochii verzi si Yukina, cu parul lung ,argintiu si ochii rosii.
-Yomiko, ce vei face in acest weekend?
-Nu sunt prea sigura. Yuki: Dar tu Hisa?
- Sper sa am parte de multa distractie.
Deodata apare sora Yukinei , Sarina:
- Ati auzit vestea cea noua?
- Nu . Ce s-a intampla?
- S-a mutat un baiat nou in cartier.
- Si cei atat de special la acest lucru?
- Daca la-ti fi vazut ,n-ati mai fi intrebat .
- Cum arata, surioara?
- Este inalt ,brunet si cu ochii violeti.
- L-ai vazut?
- Eu nu, Minto mi-a povestit.
Trrrrrrr !!!
- Alo! Buna, Ryou!
- Buna ! Trebuie sa vii acasa ,am o surpriza pentru tine.
- O.K.!Pa!
- Pa!
- Si cum il cheama?
- Aoyama. Am auzit ca a plecat de aici acum 5 ani si s-a intors.
- ” Aoyama…….. Nu poate fi el . Si daca este , de ce s-o fi intors? “
- Ce a vrut fratele tau?
- Aaa…….. A vrut sa merg acasa. De unde stii ca el a fost?
- Te-am auzit spunand .
- Bine. Ne mai vedem , fetelor!
- Pa!!!
Hisa pleca gandindu-se daca Aoyama este acel baiat din trecutul sau.
Ajunsa acasa ,fratele ei o intampina si ii spuse sa intre.
Intrand in living il vede pe Aoyama si incepe sa fuga cat mai departe.
Dupa cateva minute isi dadu seama ca ajunsese in parcul de langa liceu.
<<Acasa la Hisami>>
- Unde o fi plecat ? O sa se intunece , trebuie sa o gasim repede.
- De ce o fi fugit asa? O fi inca suparata?
- Suparata? Ce vrei sa spui?
- Nimic. Ai vreo idée unde poate sa fie?
- Nu prea. Stai….deobicei se duce in parc.
- Bine sa mergem!!!
<<In parc>>
Hisami statea pe o banca sub un copac inflorit , gandindu-se la Aoyama, intamplarile din trecut si prezentul.

<<In acelasi timp>>
- In care parc este?
- Nu sunt prea sigur. Mai bine ne despartim, tu mergi in parcul de langa liceu si eu in parcul din mijlocul orasului. Sa ma suni daca o gasesti.
- Bine. Si tu sa faci la fel.

Dupa ceva timp Aoyama sosi in parc si o vazu pe Hisami stand pe banca pe care obisnuiau sa stea impreuna cu mult timp in urma.
El se apropie si se asaza langa ea.
- Buna! Nu ne-am vazut de mult. De ce ai fugit de mine?
- Buna! Pentru ca vroiam sa ma gandesc la ce s-a intamplat. Dar……,se oprii si privi in partea opusa a baiatului, tu….de ce te-ai intors? spuse ea cu tristete ,gandindu-se la vremurile apuse.
-: Pentru ca parintii mei au decis sa ne intoarcem sa ma inscrie la liceul tau.
- Si…..te-au inscris?
-: Da , in clasa a 10-a B.
- Dar ……asta e clasa mea!!!
- Serios!!! Se pare ca de-acum vom fi colegi de clasa. Apropo ,
mi-a fost foarte dor de tine.
Hisami se intoarse cu fata la el cu lacrimi in ochii si il privi bland .
“Ce inocenta pare si…………eu am facut-o sa sufere “
El o lua de maini si ii spuse:
- Imi pare rau pentru ce s-a intamplat atunci ,eu……am fost ,am fost un fraier. Te rog sa ma ierti!!!
- Tu imi ceri iertare ,nu crezi ca e cam tarziu ? Au trecut 5 ani de cand ai plecat si nu mi-ai spus nimic, nici macar nu ai dat vreun semn de viata in acesti ani si………tu vrei sa te iert? Spuse fata plangand in hohote.
- Eu ……stiu ca am gresit ,dar am nevoie sa ma ierti. Iti promit ca nu o sa mai plec niciodata.
- Nu am nevoie de promisiuni in vant, am nevoie de o demonstratie.
Dar nu apuca sa continue discutia , caci Ryou veni la ei.
- Hisa ,mi-am facut griji!se duse si o imbratisa .De ce ai fugit asa?/Se intoarse cu fata catre Aoyama si ii spuse./De ce nu mai anuntat ca ai gasit-o , am cautat-o prin tot parcul orasului.
- Am stat sa mai vorbim si am uitat sa te anunt. Imi pare rau!!
- Nu mai conteaza acum. Haide-ti acasa!
Au plecat spre casa lor impreuna cu Aoyama vorbind despre trecut.
“Ce ciudat este…nu….m-am gandit ca se va intoarca vreodata si……si acum mai e si in aceasi clasa cu mine. Oare……oare mai simte ceva pentru mine?”
Ajunsi , Ryou il invita sa mai discute , insa Hisa era prea obosita si se duse sa se culce.
- Si……despre ce ati vorbit?
- Despre ce s-a intamplat inainte sa plec.
Insa Hisa nu putea dormi si incepu sa se gandeasca pana pe la 11:00 cand el pleca acasa.
Cobori si se duse la Ryou sa vorbeasca:
- Si………..cum a fost? intreba ea curioasa si trista in acelasi timp.
- Pai bine, cum sa fie?”Cred ca vrea sa afle ceva ,aaaaaaaa …stiu ce…..” Vrei sa aflii daca mai simte ceva pentru tine?
- Nu !!! De ce as vrea sa aflu asa ceva? actiona ea agitata. Mai bine ma duc sa ma culc. Noapte buna!
- Bine. Noapte buna!
Plecara amandoi in camerele lor .Ryou stia ca ceva nu e in regula cu sora lui. “ Asta a vrut sa afle. Saracuta e asa trista si sufera asa de mult ,dar vrea sa para ca e puternica, ca….ca nu o intereseaza.”
Dar si Hisami era preocupata de asta.” Oare mai simte ceva pentru mine? De ce imi bat eu capul cu intrebarea asta? Nu cumva……si eu…..mai simt ceva pentru el?”
Pana la urma adormi visand acel moment: “….mi-a fost foarte dor de tine.”
In acelasi timp Aoyama ajunse acasa si urca in camera lui gandindu-se la discutia lor din parc ,la privirea ei blanda,la ochii ei care il dadeau peste cap.” Oare mai simt ceva pentru ea de ma tot gandesc la asta tot timpul? Oare ea simte ceva pentru mine?”
Si toti adormira gandindu-se la acea zi. VA URMA
Darky
Darky
Vizitator

Mesaje : 1
Data de inscriere : 17/05/2008
Varsta : 28
Localizare : Intr-o Lume Uitata

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de Rommy_Angel Dum Mai 18, 2008 10:04 pm

Subiectul povestii tale e interesant,insa mai ai mult de lucrat.In primul rand, trebuie sa adaugi mai multa naratiune si mai multa descriere.
Despre dialog, ce pot sa spun...pare cam sec... Oricum, eu iti urez succes in continuare.Nu uita ca din greseli inveti si ca trebuie sa nu-ti pierzi increderea in tine. big grin

Rommy_Angel
Vizitator

Mesaje : 9
Data de inscriere : 17/05/2008
Varsta : 32
Localizare : The Land of Dreams

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de Meko-Chan Mar Iun 10, 2008 10:32 pm

ok, dupa ce ti-am citit povestea am constatat ca dialogul predomina. la unele parti nici nu imi mai dadeam seama cine cu cine vorbeste.... iti trebuie mai multa descriere si naratiune big grin
idea este super si sunt sigura ca pe viitor vei evolua. cat despre marime este foarte buna ( cred) nici mic nici mare( cel putin asa mi sa pare). eu te incurajez si iti urez succes in continuare. stiu ca poti mai mult.

Meko-Chan
Newbie
Newbie

Mesaje : 11
Data de inscriere : 25/04/2008
Varsta : 28
Localizare : Unde va imaginati

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de CarnivalOfRust Mar Noi 25, 2008 9:10 pm

Ficul e bunicel, dar mai ai de muncit; am observat ca predomina dialogul extrem de mult, iar asta e deranjant, pentru ca nu iti spune prea multe despre personaj. Si macar daca ar fi un dialog ..mai..interesant, nu atat de banal pe cat l-ai facut tu, ar fi altceva.
Orsicum cum am mai spus ficul nu e rau, doar ca mai incearca si ceva naratiune. Good luck.
CarnivalOfRust
CarnivalOfRust
Vizitator

Mesaje : 7
Data de inscriere : 25/11/2008
Varsta : 31
Localizare : In A Fucking Pathetic World

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de TwilightAddicted2009 Sam Feb 14, 2009 10:47 pm

Rommy_Angel a scris:Subiectul povestii tale e interesant,insa mai ai mult de lucrat.In primul rand, trebuie sa adaugi mai multa naratiune si mai multa descriere.
Despre dialog, ce pot sa spun...pare cam sec... Oricum, eu iti urez succes in continuare.Nu uita ca din greseli inveti si ca trebuie sa nu-ti pierzi increderea in tine. big grin

sunt complet de acord. Mai trebuie sa lucrezi la dialog si descriere. Cat despre genul de dialog care l-ai adaptat acum, sincer pe langa ca este un pic cam sec, este si confuz. De ce? Pentru ca e foarte greu sa realizezi cine vorbeste, cand, si cum a ajuns in discutie.
Descrierea este foarte importanta. Probabil ca nu esti inca familiara cu aceste lucruri. Crede-ma ,nici eu nu eram. Mia trebuit sa incep 6 ficuri ca sa ma perfectionez, desi nici acum nu promit ca nu am greseli gramaticale.
Noroc in continuare.
TwilightAddicted2009
TwilightAddicted2009
Newbie
Newbie

Mesaje : 32
Data de inscriere : 13/02/2009
Varsta : 28
Localizare : Forks :P (not really) somewhere far away from human world :)

http://www.fanfiction.net/~twilightaddicted2009

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de ~Lala~ Yuki Mar Apr 21, 2009 9:54 pm

Sunt de acord cu ceilalti useri! Subiectul e interesant, dar ai nevoie de descriere. Incearca sa mai "renunti" la dialog si sa descrii, sa narezi.
Nu te da batuta din cauza criticilor, pentru ca va iesi un fic bun daca te straduiesti.
Spor la scris si astept continuarea :heart:
~Lala~ Yuki
~Lala~ Yuki
Newbie
Newbie

Mesaje : 14
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 28
Localizare : Somewhere where you can't find me...

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de Ruxx Mier Iun 17, 2009 9:46 pm

Sunt de aceeasi parere cu celelalte fete... Ideea ficului tau mi se pare geniala, insa ai nevoie de mai multa naratiune si descriere... mi se pare ca treci mult prea repede de la o actune la alta.
Iti urez succes la continuarea povestii, si sper sa nu te supere comentariul meu.
Ruxx
Ruxx
Vizitator

Mesaje : 6
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de ~Anime101~ Mier Iun 24, 2009 9:19 pm

lalaiuki a scris:Sunt de acord cu ceilalti useri! Subiectul e interesant, dar ai nevoie de descriere. Incearca sa mai "renunti" la dialog si sa descrii, sa narezi.
Nu te da batuta din cauza criticilor, pentru ca va iesi un fic bun daca te straduiesti.
Spor la scris si astept continuarea :heart:

hihi, mica greseala draga mea :
sa narezi?! NU!laughing
sa naRATEzi? DA laughing
infine aici nu e vorba de asta
revenind la poveste
cum spun ceilalti useri, mult, dar mult prea mult dialog. Si sincer m -ai pierdut pe la mijlocul dialogului, caci nu mai aveam nici cea mai vaga idee cine vorbeste catre cine. E foarte confuz si daca o tii tot asa, no sa iasa nimic. Noroc in continuare si ai grija la greseli
~Anime101~
~Anime101~
Newbie
Newbie

Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/06/2009
Varsta : 30
Localizare : .....conteaza?

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de SmileForMe Joi Iun 25, 2009 4:17 pm

~Anime101~ a scris:
lalaiuki a scris:Sunt de acord cu ceilalti useri! Subiectul e interesant, dar ai nevoie de descriere. Incearca sa mai "renunti" la dialog si sa descrii, sa narezi.
Nu te da batuta din cauza criticilor, pentru ca va iesi un fic bun daca te straduiesti.
Spor la scris si astept continuarea :heart:

hihi, mica greseala draga mea :
sa narezi?! NU!laughing
sa naRATEzi? DA laughing
infine aici nu e vorba de asta
revenind la poveste
cum spun ceilalti useri, mult, dar mult prea mult dialog. Si sincer m -ai pierdut pe la mijlocul dialogului, caci nu mai aveam nici cea mai vaga idee cine vorbeste catre cine. E foarte confuz si daca o tii tot asa, no sa iasa nimic. Noroc in continuare si ai grija la greseli

Stii tu ziceai ca noi suntem prea amabile la comentari. Te-ai cam inmuiat.
SmileForMe
SmileForMe
Newbie
Newbie

Mesaje : 14
Data de inscriere : 24/06/2009
Varsta : 29
Localizare : langa tine

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de ~Anime101~ Joi Iun 25, 2009 4:19 pm

SmileForMe a scris:
~Anime101~ a scris:
lalaiuki a scris:Sunt de acord cu ceilalti useri! Subiectul e interesant, dar ai nevoie de descriere. Incearca sa mai "renunti" la dialog si sa descrii, sa narezi.
Nu te da batuta din cauza criticilor, pentru ca va iesi un fic bun daca te straduiesti.
Spor la scris si astept continuarea :heart:

hihi, mica greseala draga mea :
sa narezi?! NU!laughing
sa naRATEzi? DA laughing
infine aici nu e vorba de asta
revenind la poveste
cum spun ceilalti useri, mult, dar mult prea mult dialog. Si sincer m -ai pierdut pe la mijlocul dialogului, caci nu mai aveam nici cea mai vaga idee cine vorbeste catre cine. E foarte confuz si daca o tii tot asa, no sa iasa nimic. Noroc in continuare si ai grija la greseli

Stii tu ziceai ca noi suntem prea amabile la comentari. Te-ai cam inmuiat.

Nu m-am inmuiat deloc. Mie nu mi se pare, tie da? Infine ce poate fi zis mai rau decat ceea ce am scris eu? Cred ca nimic, nu?
~Anime101~
~Anime101~
Newbie
Newbie

Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/06/2009
Varsta : 30
Localizare : .....conteaza?

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de SmileForMe Joi Iun 25, 2009 4:24 pm

~Anime101~ a scris:
SmileForMe a scris:
~Anime101~ a scris:
lalaiuki a scris:Sunt de acord cu ceilalti useri! Subiectul e interesant, dar ai nevoie de descriere. Incearca sa mai "renunti" la dialog si sa descrii, sa narezi.
Nu te da batuta din cauza criticilor, pentru ca va iesi un fic bun daca te straduiesti.
Spor la scris si astept continuarea :heart:

hihi, mica greseala draga mea :
sa narezi?! NU!laughing
sa naRATEzi? DA laughing
infine aici nu e vorba de asta
revenind la poveste
cum spun ceilalti useri, mult, dar mult prea mult dialog. Si sincer m -ai pierdut pe la mijlocul dialogului, caci nu mai aveam nici cea mai vaga idee cine vorbeste catre cine. E foarte confuz si daca o tii tot asa, no sa iasa nimic. Noroc in continuare si ai grija la greseli

Stii tu ziceai ca noi suntem prea amabile la comentari. Te-ai cam inmuiat.

Nu m-am inmuiat deloc. Mie nu mi se pare, tie da? Infine ce poate fi zis mai rau decat ceea ce am scris eu? Cred ca nimic, nu?
Te-ai inmuiat, recunoaste! Si da, se poate spune ceva mai rau decat ceea ce ai zis tu :twisted: ! Vrei sa-ti arat ca se poate?

Uite :rabbit: :

Draga autoare aceasta poveste, iti spun de pe acum, nu are nici un dumnezeu si ar fi bine sa nu mai continui asa. Prea mult dialog, nici nu pot spune ca exista macar 3 randuri de descriere si ideea e cam rasuflata cu tipi care-si parasesc prietenele pentru multi ani si dupaia "hop'sa'sa" se intorc.
Nu prea ai vlaga de scriitor, dar daca ai imaginatie poti sa te faci si scenarista de filme unde dialogu predomina.

Na, ~Anime101~, vezi ca se poate si mai rau!
La ASTA nu mai imi poti da replica:))
SmileForMe
SmileForMe
Newbie
Newbie

Mesaje : 14
Data de inscriere : 24/06/2009
Varsta : 29
Localizare : langa tine

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de ~Anime101~ Joi Iun 25, 2009 4:26 pm

SmileForMe a scris:
~Anime101~ a scris:
SmileForMe a scris:
~Anime101~ a scris:
lalaiuki a scris:Sunt de acord cu ceilalti useri! Subiectul e interesant, dar ai nevoie de descriere. Incearca sa mai "renunti" la dialog si sa descrii, sa narezi.
Nu te da batuta din cauza criticilor, pentru ca va iesi un fic bun daca te straduiesti.
Spor la scris si astept continuarea :heart:

hihi, mica greseala draga mea :
sa narezi?! NU!laughing
sa naRATEzi? DA laughing
infine aici nu e vorba de asta
revenind la poveste
cum spun ceilalti useri, mult, dar mult prea mult dialog. Si sincer m -ai pierdut pe la mijlocul dialogului, caci nu mai aveam nici cea mai vaga idee cine vorbeste catre cine. E foarte confuz si daca o tii tot asa, no sa iasa nimic. Noroc in continuare si ai grija la greseli

Stii tu ziceai ca noi suntem prea amabile la comentari. Te-ai cam inmuiat.

Nu m-am inmuiat deloc. Mie nu mi se pare, tie da? Infine ce poate fi zis mai rau decat ceea ce am scris eu? Cred ca nimic, nu?
Te-ai inmuiat, recunoaste! Si da, se poate spune ceva mai rau decat ceea ce ai zis tu :twisted: ! Vrei sa-ti arat ca se poate?

Uite :rabbit: :

Draga autoare aceasta poveste, iti spun de pe acum, nu are nici un dumnezeu si ar fi bine sa nu mai continui asa. Prea mult dialog, nici nu pot spune ca exista macar 3 randuri de descriere si ideea e cam rasuflata cu tipi care-si parasesc prietenele pentru multi ani si dupaia "hop'sa'sa" se intorc.
Nu prea ai vlaga de scriitor, dar daca ai imaginatie poti sa te faci si scenarista de filme unde dialogu predomina.

Na, ~Anime101~, vezi ca se poate si mai rau!
La ASTA nu mai imi poti da replica:))

Intradevar se poate si mai mult :lol:
Dar tot ai lasat-o mai moale la sfarsit la partea cu scenarista de filme. I-ai dat ideea de-asi folosi creatia:)
~Anime101~
~Anime101~
Newbie
Newbie

Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/06/2009
Varsta : 30
Localizare : .....conteaza?

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de A.Genius Vin Iul 31, 2009 9:09 am

Doamne guys, va certati ca soarecele si pisica :no:
A.Genius
A.Genius
Newbie
Newbie

Mesaje : 24
Data de inscriere : 23/06/2009
Varsta : 28
Localizare : In your Brain

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de claudia_de_lioncourt Sam Sept 19, 2009 11:43 pm

Ficul e destul de slabut, dar cred ca daca mai lucrezi la el, se poate remedia. Mi-a atras atentia inceputul, desi recunosc ca este foarte banal. Iti doresc spor la scris si sper sa reusesti. smile

claudia_de_lioncourt
Vizitator

Mesaje : 4
Data de inscriere : 19/09/2009

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de loricu Mar Noi 17, 2009 1:06 pm

Subiectul povestii tale e interesant, mai ai de lucrat dae e bine

loricu
Newbie
Newbie

Mesaje : 10
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de Marshmallow Lun Dec 21, 2009 4:55 pm

De ce nu s-a mai postat nici-o parte din Mai 2008? Fic inchis si mutat la arhiva de fan-ficuri.
Marshmallow
Marshmallow
Admin
Admin

Mesaje : 46
Data de inscriere : 05/02/2008

http://kaeyeonmi.blogspot.com

Sus In jos

Iubire din trecut Empty Re: Iubire din trecut

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum